Kalendar Cuti Umum dan Cuti Sekolah 2012

9
724
views
Kalender 2012

sedar tak sedar 2011 dah hampir kepada penghujungnya..
kini 2012 dah bakal tiba… nak kena plan tahun baru..
so nak kna grab Kalendar Cuti Umum dan Cuti sekolah 2012 utk
plan tahun baru…


Holidays

DateHolidayApplicable to
1 Jan (Sun)New YearAll except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Sat)Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
15 Jan (Sun)Sultan of Kedah’s BirthdayKedah only
23 Jan (Mon)Chinese New YearNational
24 Jan (Tue)Chinese New Year (2nd Day)National except Kelantan and Terengganu
1 Feb (Wed)Federal Territory DayFederal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
5 Feb (Sun)Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
7 Feb (Tue)ThaipusamKuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
4 Mar (Sun)Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
6 Apr (Fri)Good FridaySabah & Sarawak only
15 Apr (Sun)Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
19 Apr (Thu)Sultan of Perak’s BirthdayPerak only
1 May (Tue)Labour DayNational
5 May (Sat)Vesak DayNational
7 May (Mon)Hari Hol PahangPahang only
17 May (Thu)Raja Perlis’ BirthdayPerlis only
30 May (Wed)Harvest FestivalSabah & Labuan only
31 May (Thu)Harvest FestivalSabah & Labuan only
1 Jun (Fri)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Sat)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Sat)Agong’s BirthdayNational
17 Jun (Sun)Israk & MikrajKedah, Negeri Sembilan & Perlis only
7 Jul (Sat)Georgetown World Heritage City DayPenang only
14 Jul (Sat)Penang Governor’s BirthdayPenang only
20 Jul (Fri)Sultan of Terengganu’s BirthdayTerengganu only
21 Jul (Sat)Awal Ramadan *Johor, Kedah & Malacca only
6 Aug (Mon)Nuzul Al-QuranKelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
19 Aug (Sun)Hari Raya Puasa *National
20 Aug (Mon)Hari Raya Puasa *National
31 Aug (Fri)National DayNational
8 Sep (Sat)Sarawak Governor’s BirthdaySarawak only
16 Sep (Sun)Malaysia DayNational
6 Oct (Sat)Sabah Governor’s BirthdaySabah only
13 Oct (Sat)Malacca Governor’s BirthdayMalacca only
24 Oct (Wed)Sultan of Pahang’s BirthdayPahang only
26 Oct (Fri)Hari Raya Haji *National
27 Oct (Sat)Hari Raya Haji (2nd Day) *Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
11 Nov (Sun)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
12 Nov (Mon)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
13 Nov (Tue)DeepavaliNational
15 Nov (Thu)Awal Muharram (Maal Hijrah)National
22 Nov (Thu)Sultan of Johor’s BirthdayJohor only
11 Dec (Tue)Sultan of Selangor’s BirthdaySelangor only
20 Dec (Thu)Hari Hol Almarhum Sultan JohorJohor only
25 Dec (Tue)ChristmasNational

✔ LIKE US FOR UPDATES ✔



* Subject to change
Kalendar Cuti Umum 2012
 

 Kalendar Cuti Sekolah 2012



heee… kalu ada silap kat mana-mana sila inform di comment k

thanks…



Kalendar cuti umum dan Cuti sekolah 2012

 

p/s… tak sabar plak nak sambut new year


Untuk Lebih Banyak Maklumat Support Kami Dengan Klik ✔ Like Dibawah. Terima Kasih






Facebook Comments

9 COMMENTS

  1. pergghhh da keluar da ha .
    sebulan lagi bang .
    ok tak sabar nak cuti sekolah dan menyampah sekolah yang akan dtg tahun dpn . damn -__-

  2. yusuf : heee… da bley pilih tarikh kawen agi.. 12-12-12 :)~

    harraz : heee… kemungkinan ja tuh.. kalu jatuh ari ahad dpat free 1 hari lagi :P

    saddila : hehehe.. dah kluar awai da benda nie.. baru nk post :P

Comments are closed.