Berikut merupakan Kalender Cuti Umum 2016 dan Takwim Cuti Sekolah dengan adanya Kalender Cuti Umum 2016 dan Takwim Cuti Sekolah ini dapat membantu anda merancang perjalanan cuti anda bagi tahun 2016. Semoga ini dapat membantu anda sedikit sebanyak dalam percutian anda tahun hadapan.

Kalender Cuti Umum 2016 dan Takwim Cuti Sekolah

Kalender Cuti Umum 2016 dan Takwim Cuti Sekolah

Cuti merupakan saat yang dinanti oleh mereka yang bekerja mahupun yang masih bersekolah kerana waktu itulah kita dapat berkumpul dengan keluarga tercinta selain menghilangkan tekanan ditempat kerja mahupun ditempat belajar. So gunakan Kalender Cuti Umum 2016 dan Takwim Cuti Sekolah yang ada dengan perancangan yang betul agar setiap masa diisi dengan aktiviti bersama.

 Cuti Umum dan Cuti Negeri




Koleksi Cerita Lawak
Koleksi Artikel Tips dan Info Cinta

DateHolidayApplicable to
1 Jan (Fri)New YearAll except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Thu)Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
17 Jan (Sun)Sultan of Kedah’s BirthdayKedah only
24 Jan (Sun)ThaipusamKuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Kedah, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
1 Feb (Mon)Federal Territory DayFederal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
8 Feb (Mon)Chinese New YearNational
9 Feb (Tue)Chinese New Year (2nd Day)National
4 Mar (Fri)Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
23 Mar (Wed)Sultan of Johor’s BirthdayJohor only
25 Mar (Fri)Good FridaySabah & Sarawak only
15 Apr (Fri)Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
26 Apr (Tue)Sultan of Terengganu’s BirthdayTerengganu only
1 May (Sun)Labour DayNational
5 May (Thu)Israk & MikrajKedah, Negeri Sembilan & Perlis only
7 May (Sat)Hari Hol PahangPahang only
17 May (Tue)Raja Perlis’ BirthdayPerlis only
21 May (Sat)Vesak DayNational
30 May (Mon)Harvest FestivalSabah & Labuan only
31 May (Tue)Harvest FestivalSabah & Labuan only
1 Jun (Wed)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Thu)Hari GawaiSarawak only
4 Jun (Sat)Agong’s BirthdayNational
6 Jun (Mon)Awal Ramadan *Johor, Kedah & Malacca only
22 Jun (Wed)Nuzul Al-QuranKelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor ,Terengganu and Federal Territories (Kuala Lumpur, Putrajaya and Labuan) only
6 Jul (Wed)Hari Raya Puasa *National
7 Jul (Thu)Hari Raya Puasa *National
7 Jul (Thu)Georgetown World Heritage City DayPenang only
9 Jul (Sat)Penang Governor’s BirthdayPenang only
31 Aug (Wed)National DayNational
10 Sep (Sat)Sarawak Governor’s BirthdaySarawak only
12 Sep (Mon)Hari Raya Haji *National
13 Sep (Tue)Hari Raya Haji (2nd Day) *Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
16 Sep (Fri)Malaysia DayNational
1 Oct (Sat)Sabah Governor’s BirthdaySabah only
2 Oct (Sun)Awal Muharram (Maal Hijrah)National
14 Oct (Fri)Malacca Governor’s BirthdayMalacca only
24 Oct (Mon)Sultan of Pahang’s BirthdayPahang only
29 Oct (Sat)Deepavali *National except Sarawak
6 Nov (Sun)Hari Hol Almarhum Sultan IskandarJohor only
11 Nov (Fri)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
12 Nov (Sat)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
27 Nov (Sun)Sultan of Perak’s BirthdayPerak only
11 Dec (Sun)Sultan of Selangor’s BirthdaySelangor only
12 Dec (Mon)Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
25 Dec (Sun)ChristmasNational

* Tertakluk kepada perubahan

untuk Takwim atau Cuti Sekolah 2016 hanya akan keluar pada bulan oktober oleh Kementerian Pelajaran Malaysia nanti dan akan kemaskini dari semasa ke semasa disini. harap maklum.

Sumber : OneStopMalaysia

 

Jika Anda Rasa Artikel Ni Berguna, Silakan Klik Button Like Dibawah. Terima Kasih