Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014 0

Kalender Cuti Umum 2014

Kalender Cuti Umum 2014

Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014

mungkin ada yang kata terlalu awal melihat Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014 untuk merancang perjalanan tahun hadapan tapi sekiranya tidak dirancang dengan awal mungkin agak terlewat untuk merancang kerana bila dah masuk tahun baru semua orang akan sibuk dengan kerja, keluarga dan persekolahan.

Public National Holidays and State Holidays
Kalender Cuti Umum dan Sekolah

DateHolidayApplicable to
1 Jan (Wed)New YearAll except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Tue)Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
14 Jan (Tue)Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
15 Jan Wed)Replacement holiday for Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
17 Jan (Fri)ThaipusamKuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
19 Jan (Sun)Sultan of Kedah’s BirthdayKedah only
31 Jan (Fri)Chinese New YearNational
1 Feb (Sat)Chinese New Year (2nd Day)National
1 Feb (Sat)Federal Territory DayFederal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
4 Mar (Tue)Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
15 Apr (Tue)Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
18 Apr (Fri)Good FridaySabah & Sarawak only
19 Apr (Sat)Sultan of Perak’s BirthdayPerak only
26 Apr (Sat)Sultan of Terengganu’s BirthdayTerengganu only
1 May (Thu)Labour DayNational
7 May (Wed)Hari Hol PahangPahang only
13 May (Tue)Vesak DayNational
17 May (Sat)Raja Perlis’ BirthdayPerlis only
27 May (Tue)Israk & MikrajKedah, Negeri Sembilan & Perlis only
30 May (Fri)Harvest FestivalSabah & Labuan only
31 May (Sat)Harvest FestivalSabah & Labuan only
1 Jun (Sun)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Mon)Hari GawaiSarawak only
7 Jun (Sat)Agong’s BirthdayNational
29 Jun (Sun)Awal Ramadan *Johor, Kedah & Malacca only
7 Jul (Mon)Georgetown World Heritage City DayPenang only
12 Jul (Sat)Penang Governor’s BirthdayPenang only
15 Jul (Tue)Nuzul Al-QuranKelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
28 Jul (Mon)Hari Raya Puasa *National
29 Jul (Tue)Hari Raya Puasa *National
31 Aug (Sun)National DayNational
13 Sep (Sat)Sarawak Governor’s BirthdaySarawak only
16 Sep (Tue)Malaysia DayNational
4 Oct (Sat)Sabah Governor’s BirthdaySabah only
5 Oct (Sun)Hari Raya Haji *National
6 Oct (Mon)Hari Raya Haji (2nd Day) *Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
10 Oct (Fri)Malacca Governor’s BirthdayMalacca only
23 Oct (Thu)DeepavaliNational except Sarawak & Labuan
24 Oct (Fri)Sultan of Pahang’s BirthdayPahang only
25 Oct (Sat)Awal Muharram (Maal Hijrah)National
11 Nov (Tue)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
12 Nov (Wed)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
22 Nov (Sat)Sultan of Johor’s BirthdayJohor only
29 Nov (Sat)Hari Hol Almarhum Sultan JohorJohor only
11 Dec (Thu)Sultan of Selangor’s BirthdaySelangor only
25 Dec (Thu)ChristmasNational


* Subject to change, TBC – To be confirmed – Sumber Kalender Cuti Umum dan Sekolah 2014
Takwin Jadual Persekolahan 2014 
Sekolah di Negeri Kedah, Kelantan dan Terengganu SAHAJA.

Takwin Jadual Persekolahan 2014

Takwin Jadual Persekolahan 2014

Sekolah di Negeri Perlis, Pulau Pinang, Perak, Selangor, Negeri Sembilan, Melaka, Johor, Pahang, Sabah, Sarawak, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Labuan dan Putrajaya.

Takwin Jadual Persekolahan 2014

Takwin Jadual Persekolahan 2014

semoga dengan adanya Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014 diatas sedikit sebanyak dapat membantu anda untuk merancang perjalanan anda dan keluarga untuk tahun 2014.