Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014

Kalender Cuti Umum 2014

Kalender Cuti Umum 2014

Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014

mungkin ada yang kata terlalu awal melihat Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014 untuk merancang perjalanan tahun hadapan tapi sekiranya tidak dirancang dengan awal mungkin agak terlewat untuk merancang kerana bila dah masuk tahun baru semua orang akan sibuk dengan kerja, keluarga dan persekolahan.

Public National Holidays and State Holidays
Kalender Cuti Umum dan Sekolah

Date Holiday Applicable to
1 Jan (Wed) New Year All except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Tue) Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
14 Jan (Tue) Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
15 Jan Wed) Replacement holiday for Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
17 Jan (Fri) Thaipusam Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
19 Jan (Sun) Sultan of Kedah’s Birthday Kedah only
31 Jan (Fri) Chinese New Year National
1 Feb (Sat) Chinese New Year (2nd Day) National
1 Feb (Sat) Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
4 Mar (Tue) Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
15 Apr (Tue) Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
18 Apr (Fri) Good Friday Sabah & Sarawak only
19 Apr (Sat) Sultan of Perak’s Birthday Perak only
26 Apr (Sat) Sultan of Terengganu’s Birthday Terengganu only
1 May (Thu) Labour Day National
7 May (Wed) Hari Hol Pahang Pahang only
13 May (Tue) Vesak Day National
17 May (Sat) Raja Perlis’ Birthday Perlis only
27 May (Tue) Israk & Mikraj Kedah, Negeri Sembilan & Perlis only
30 May (Fri) Harvest Festival Sabah & Labuan only
31 May (Sat) Harvest Festival Sabah & Labuan only
1 Jun (Sun) Hari Gawai Sarawak only
2 Jun (Mon) Hari Gawai Sarawak only
7 Jun (Sat) Agong’s Birthday National
29 Jun (Sun) Awal Ramadan * Johor, Kedah & Malacca only
7 Jul (Mon) Georgetown World Heritage City Day Penang only
12 Jul (Sat) Penang Governor’s Birthday Penang only
15 Jul (Tue) Nuzul Al-Quran Kelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
28 Jul (Mon) Hari Raya Puasa * National
29 Jul (Tue) Hari Raya Puasa * National
31 Aug (Sun) National Day National
13 Sep (Sat) Sarawak Governor’s Birthday Sarawak only
16 Sep (Tue) Malaysia Day National
4 Oct (Sat) Sabah Governor’s Birthday Sabah only
5 Oct (Sun) Hari Raya Haji * National
6 Oct (Mon) Hari Raya Haji (2nd Day) * Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
10 Oct (Fri) Malacca Governor’s Birthday Malacca only
23 Oct (Thu) Deepavali National except Sarawak & Labuan
24 Oct (Fri) Sultan of Pahang’s Birthday Pahang only
25 Oct (Sat) Awal Muharram (Maal Hijrah) National
11 Nov (Tue) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
12 Nov (Wed) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
22 Nov (Sat) Sultan of Johor’s Birthday Johor only
29 Nov (Sat) Hari Hol Almarhum Sultan Johor Johor only
11 Dec (Thu) Sultan of Selangor’s Birthday Selangor only
25 Dec (Thu) Christmas National


* Subject to change, TBC – To be confirmed – Sumber Kalender Cuti Umum dan Sekolah 2014
Takwin Jadual Persekolahan 2014 
Sekolah di Negeri Kedah, Kelantan dan Terengganu SAHAJA.

Takwin Jadual Persekolahan 2014

Takwin Jadual Persekolahan 2014

Sekolah di Negeri Perlis, Pulau Pinang, Perak, Selangor, Negeri Sembilan, Melaka, Johor, Pahang, Sabah, Sarawak, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Labuan dan Putrajaya.

Takwin Jadual Persekolahan 2014

Takwin Jadual Persekolahan 2014

semoga dengan adanya Kalender Cuti Umum Sekolah dan Takwin Jadual Persekolahan 2014 diatas sedikit sebanyak dapat membantu anda untuk merancang perjalanan anda dan keluarga untuk tahun 2014.

 

Incoming search terms:

  • jadual persekolahan 2014
  • takwin 2014
  • kalender persekolahan 2014
  • takwin cuti sekolah 2014
  • jadual cuti persekolahan 2014
  • kelender cuti sekolah 2014
  • TAKWIN PERSEKOLAHA 2015
  • kalender 2014 JOHOR
  • takwin atau jadual masjid putrajaya aktiviti cuti sekolah bulan sembilan 2014
  • JADUAL WAKTU PERSEKOLAHAN 2014
  • kalender persekolahan kosong 2014 mengikut bulan
6 Langkah Mudah Menjadi Seorang K-Popster LIHAT DISINI
Anda Peminat Badminton ? LIHAT DISINI
Bantu Kami dengan LIKE Fanpage
Pemilik tidak akan bertanggungjawab terhadap sebarang komen, kerugian atau kerosakan yang disebabkan oleh penggunaan mana-mana maklumat yang diperolehi dari blog ini. Sila dapatkan nasihat pakar bertauliah dan berpengetahuan untuk tips dan info berkaitan.

Sebarang Pertanyaan, Pengiklanan, Review Produk dan lain-lain boleh email ke abgferoz@yahoo.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing